Kaip formuojami vidiniai pasiūlymai?

Kaip formuojami vidiniai pasiūlymai?

Pradedant Rivile GAMA 116.0000 + DI versija, užsakymų formavimui gali būti naudojamas Prognozavimo + DI modulis.

Vidiniai pasiūlymai, skirtingai nei pirkimo užsakymai, formuojami ne iš išorinio tiekėjo, o iš kito ar kitų padalinių. Dažniausiai tai yra kažkokie sandėliai, iš kurio kiti padaliniai užsisako prekes. Padalinio aprašyme išvardinami padaliniai tiekėjai. Jeigu jų yra keletas - suteikiami prioritetai, iš kurių pirmiausia bus užsakoma, jei prekės yra keliuose iš jų.

Servisas -> Kortelės -> Prekės -> Prekių sąrašas -> Prekės koregavimas

Vidinių pasiūlymų formavimas apima du procesus. Pirma, atrinkimas prekių, kurias reikia užsisakyti. Antra, paskaičiavimas, kokį tų prekių kiekį reikia užsakyti.

Prekių, kurias reikia užsisakyti, atrinkimas gali būti atliekamas pagal padalinyje aprašytus minimalius prekių kiekius.

Prekių minimalūs kiekiai padaliniuose vedami prekės kortelės skiltyje "Padaliniai".

Papildomai gali būti suvesti kiekiai, kuriuos, pasiekus minimumą, būtų siūloma užsakyti.

Servisas -> Vidinė apskaita -> Užsakymų formavimas

Vidinių pasiūlymų formavimas atliekamas konkrečiam padaliniui, kuris nurodomas lauke "Padalinys".

Jeigu užsakomos tik vieno tiekėjo prekės, tai nurodomas "Tiekėjas". Prekės bus filtruojamos pagal jų kortelėse įvestą pirmo tiekėjo kodą. Jeigu tik tam tikros grupės - parenkama grupė.

Požymis "Atsižvelgti į" "pardavimų/visus/bazinį kiekį" per tam tikrą laikotarpį reiškia, jog sistema peržiūri pardavimus nurodytame laikotarpyje, įvertina prekių sezoniškumą, prekių kortelėje nurodytus pristatymo laikus ir, jei prekės trūks po nurodyto pristatymo laikotarpio, ji patenka į užsakomų prekių sąrašą.

Paspaudus mygtuką "Informacijos nuskaitymas" bus nuskaitomos prekės, kurias pagal anksčiau aprašytus kriterijus, jau reikia užsakyti.

Lauke "Kiekis" reikia nurodyti užsakomą kiekį. Jis gali būti suvedamas ranka arba paskaičiuojamas pagal pasirinktą formulę paspaudus mygtuką "Formulės vykdymas" .

Paspaudus mygtuką "Informacijos perkėlimas", bus suformuoti vidiniai pasiūlymai.

Suformuotus pasiūlymus galima kopijuoti arba pakeisti į važtaraščius.