HTTPS protokolo palaikymo konfigūravimas senose Windows OS versijose

Nors šiame straipsnyje nurodytos instrukcijos įgalina saugų HTTPS protokolą senose Windows OS versijose, rekomenduojame naudoti tik naujausias šios operacinės sistemos versijas. Windows OS versijos nurodytos žemiau yra nebepalaikomos Microsoft ir neatnaujinamos, todėl jose yra kitų saugumo spragų.

Naujos Rivile GAMA versijos yra testuojamos tik su naujomis Windows OS versijomis.

Nuo 119.0000 versijos duomenų apsikeitimas tarp Rivile GAMA ir Rivile serverių vykdomas naudojant tik šifruotą HTTPS kanalą. Tai apima WEB dokumentų importą/eksportą, registracijos atnaujinimą, valiutų kursų importą, klientų informacijos atnaujinimą. Kanalo šifravimas užtikrina, kad siunčiamų duomenų negalėtų perimti jokie tretieji asmenys.

Nors toks duomenų srauto šifravimas yra įprastas ir be problemų veikia naujesnėse Windows operacinės sistemos versijose, tačiau senose Windows versijose HTTPS protokolas ne visuomet veikia korektiškai. Ypač, jeigu ilgą laiką nebuvo diegiami Windows atnaujinimai.

Konfigūravimas

Visų pirma patikrinkite ar HTTPS protokolas jūsų kompiuteryje veikia tinkamai. Galbūt nieko konfigūruoti nereikia?

Paleiskite Internet Explorer naršyklę ir surinkite adresą https://www.rivile.lt. Būtinai įveskite pilną adresą su priešdėliu https:// ir būtinai tam naudokite Internet Explorer naršyklę. Tik ši naršyklė naudoja tą pačią Windows posistemę kaip ir Rivile GAMA, todėl kitos naršyklės šiam patikrinimui netinka.

Jeigu Rivile internetinis puslapis sėkmingai atsidaro, nieko daugiau daryti nereikia.

Jeigu naršyklė rodo klaidas arba puslapis visiškai neatsidaro, tuomet sekite instrukcijas skirtas jūsų operacinės sistemos versijai.

Windows 7 (SP1), Windows Server 2008 R2 (SP1) ir Windows Server 2012

Patikrinkite ar naudojate naujausią Internet Explorer 11 versiją. Jeigu ne, įdiekite ją iš https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40901.

Taip pat, įdiekite KB3140245 atnaujinimą atitinkantį jūsų operacinės sistemos versiją.

Pakartokite ankstesnį testą.

Jeigu https://www.rivile.lt puslapis vis dar neatsidaro, įdiekite KB3072630 atnaujinimą atitinkantį jūsų operacinės sistemos versiją.

Windows Server 2008 (SP2) ir Windows Vista (SP2)

Patikrinkite ar naudojate naujausią Internet Explorer 9 versiją. Jeigu ne, įdiekite ją iš http://web.archive.org/web/20200812014109/https://download.microsoft.com/download/7/C/3/7C3BA535-1D8C-4A87-9F1D-163BBA971CA9/IE9-WindowsVista-x64-enu.exe.

Įdiekite KB3072630 atnaujinimą atitinkantį jūsų operacinės sistemos versiją.

Taip pat, įdiekite šį šakninį sertifikatą.

Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 ir kitos senesnės operacinės sistemos versijos

Windows XP, Windows Server 2003 ir senesnės operacinės sistemos yra nesuderinamos su saugiu HTTPS (TLS 1.2) protokolu. Nuo 2024 m. liepos mėnesio duomenų apsikeitimas tarp Rivile GAMA ir Rivile serverių naudojant šias pasenusias operacines sistemas yra neįmanomas.