Neatitikimai teikiant i.SAF

Kaip elgtis, jei teikiant sąskaitų faktūrų registrą (i.SAF), VMI praneša apie neatitikimus duomenyse ?

Teikiant sąskaitų faktūrų registrą (i.SAF), dažniausiai iš VMI gaunami tipiniai pranešimai apie neatitikimus. Nors nuorodoje rašoma, kad reikėtų kreiptis į programuotojus, iš tikro, pirmiausia reikia pasitikrinti ar teisingai suvesti duomenys.

  1. klaida1

Pagal klaidos kodą gautųsi, kad kažkur nepriskirtos PVM klasifikatoriaus reikšmės arba priskirtos klaidingos (pvz. kažkur klasifikatoriaus kode yra tarpas).

Reikia patikrinti dokumentų registro modulyje suformuotus duomenis.

langas1

  1. klaida2

Reikia atsinaujinti Rivile GAMA programos versiją.

  1. klaida3

Įmonėse skirtingai vedamos pavėluotai gautos sąskaitos faktūros. Jeigu į operacijos datos lauką vedama einamo mėnesio data, o į dokumento datos lauką vedama sąskaitoje faktūroje nurodyta data, tai formavimui naudojama SYSTEM001078 ataskaita.

langas2

Jeigu tokios ataskaitos nėra, reikia atnaujinti Rivile GAMA programos versiją.

  1. klaida4

Blogai nurodytas šalies kodas. Šalies kodai turi būti iš 2 simbolių.

Šalies kodas aprašomas kliento alternatyviuose adresuose, lauke "Šalies kodas". Šis adresas (ne pats šalies kodas, o alternatyvus adresas, kuriame jis aprašytas) turi įkristi į pirkimo (pardavimo) operaciją. Jei kliento aprašyme yra vienas alternatyvus adresas, jam reikia uždėti "v" - pagal nutylėjimą. Jei keli - tinkamas parenkamas pirkimo (pardavimo) operacijoje.

  1. klaida5

Parametrų sąraše neužpildytas parametras "Įmonės registracinis ir PVM Nr. " (SS_INF_REG). Reikia užpildyti.